Tarot Falı ve Açılımları

Tarot bakarken dikkat edilmesi gerekenler ve çeşitli açılımlar nelerdir biliyor musunuz? Tarot bir kart falıdır ve neredeyse iskambil ile paralel bir yapıya sahiptir. Tarot destesi sonrasında iskambil kağıtlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Tarot içerisinde de asa, para, kılıç ve kupa kartları mevcuttur. Yine tarot kartlarının içerisinde kral, şövalye, kız ve kraliçe bulunur. İskabil destesinden tarot kartını ayıran özellik ise ay, dünya ve güneş kartlarıdır. Bu kartlar sayesinde açılımlar farklı anlamlar kazanır.Bakmak istediğiniz tarot destesini seçerek kart yorumlamalarına ücretsiz olarak başlayabilirsiniz.
tarot fali bakma
Tek kart tarot 3 kart tarot Tarot aşk açılımı
Tarotun en önemli özelliği kehanetler içererek size hayatınız ile ilgili bilgiler veriyor olmasıdır. Tarot içerisinde tarot bakanlar tarafından en fazla önem verilen 3 açılım vardır bunlar;


• Kelt açılımı: 10kart ile bakılan bir faldır. 5 kart çiçek şeklinde dizilir ve kenara 4 kart yukardan aşağıya gelecek şekilde alt alta dizilir. Falına bakılan kişiyi temsil eden bir faldır. Yakın zaman ile ilgili bilgiler verir. Yaşananların sebebinin anlanmasına yardımcı olur ve geçmiş ile ilgili bağlantı kurulmasını sağlar. Kişinin beklentilerinin gerçekleşmesi ile ilgili ve korkular ile ilgili bilgiler içerir.• Karar açılımı: 7 adet kartın yan yana dizilmesi sonucunda oluşturulan bir açılımdır. Kişinin sorularını cevaplamaya yönelik bir sistemi vardır ve sorularınızın cevapları geniş kapsamlı bilgiler içerebilmektedir.

• İlişki açılımı: Tarotun en fazla bilinen açılımlarından biridir. 3 adet üst sıraya 6 adet alt sıraya koyulan kartlardan oluşur. Fal kendi içinde 4’e ayrılır. İlk kısım sizin düşüncelerinizi, 2. Kısım sevdiğiniz kişinin düşüncesini,3 kısım olayların nasıl bir seyir izleyeceğini ve son bölüm ise nasıl biteceğini gösterir.

Tarot falında aklınızdaki soruya uygun açılım yapıp yorumlamanız falınızın amacına uygun olmasını için çok önemlidir. Genel durumunuzla ilgili tarot falı baktırmak için ise kullanmanız gereken açılım ise kelt haçı açılımı olacaktır. Tarotun bir çok açılımından bir kaçını;

Tarot çok ünlü bir fal türü de olsa eğlence amaçlı bakılması gerekmektedir. Çünkü hiçbir fal gerçeği ortaya çıkarmaz. Aslını söyleyenlerden uzak durmak gerekir.